Skip to Main Content

GCRIS : İYTE GCRIS Yayın Gönderimi

Bu rehber, İYTE'nin Kurumsal Akademik Arşiv ve Araştırma Bilgi Sistemi olan GCRIS hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

GCRIS'e Yayın Gönderiminde İzlenecek Adımlar

GCRIS bir Kurumsal Akademik Arşiv sistemi olduğu için sadece İYTE bünyesinde yapmış olduğunuz yayınların sisteme girişinin yapılması gerekmektedir.

  1. GCRIS Araştırma Bilgi Sisteminde enstitü mail adresi ve enstitü şifrenizle oturum açmalısınız.
  2. Oturumunuzu açtıktan sonra aşağıdaki ekran açılacak ve bu ekrandaki “Yeni Gönderi Başlat” butonunu seçmelisiniz. Bu seçenekle karşılaşmamanız durumunda sistem üzerinde yetkilendirmenizin yapılması gerekir. openaccess@iyte.edu.tr adresine mail attığınız takdirde en kısa zamanda yetkilendirme işlemleriniz tarafımızca yapılacaktır. Sonrasında yayınınızı GCRIS’e gönderebilirsiniz.

  1. Yeni Gönderi ekleme ekranında “Koleksiyon Seç” alanında “Yayın Başvuru Koleksiyonu” seçilip aşağıdaki ekrandaki “Manuel Gönderme” butonunu seçmelisiniz.

  1. Sonrasında önünüze bir form açılacaktır. Formda ilgili alanları doldurarak ilerlemeli ve işlemi sonlandırmalısınız. Tüm alanları doldurmak zorunda değilsiniz, fakat yayına ilişkin detaylı bilgileri bulabilmemiz ve sistemde yayınlanmasına onay verebilmemiz için birtakım alanların doldurulması zorunludur.

  1. Yeni gönderi formundaki adımları izleyerek yayınınızı sisteme girmiş olacaksınız. "Gönderme Tamamlandı" ekranını gördüğünüzde sorunsuz bir şekilde yayınınız sisteme yüklenmiş olacak ve tarafımızca gerçekleştirilecek olan editör onayından sonra sistemde yayınlanmaya başlayacaktır.