Skip to Main Content

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Ekim 2016: Ana Sayfa

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan

Değerli Kullanıcılarımız;

Kütüphanemiz ve kütüphane kaynaklarımızın tanıtımına yönelik olarak, her eğitim - öğretim döneminin başında hazırladığımız e-bültenimizin Ekim 2016 sayısı ile yine sizlerle birlikteyiz.

Kütüphanemiz ve abone olduğumuz kaynaklara ilişkin, 2016 yılına ait tüm yeniliklerle ilgili haberleri bulabileceğiniz bu sayımızda, AB UFUK2020 Programı kapsamında OpenAIRE2020 projesinin ortağı olan Kütüphanemizin de organizasyonunda yer aldığı “5. Ulusal Açık Erişim Konferansı” na ilişkin bilgiler de yer almakta. Yardım masası bölümümüzde; etkin akademik yazımı destekleyen, referansları organize ederek verimliliği artıran bir Referans Yönetimi sistemi olmasının yanısıra araştırmacı işbirliğine olanak sağlayan, bilgi paylaşımını destekleyen, araştırmacı profillerini görünür kılan Akademik İşbirliği Ağı olan Mendeley'in kullanımı ile ilgili bilgileri paylaşıyoruz.

Ocak - Haziran 2016 dönemini kapsayan 6 aylık süreçte, kütüphanemizden en çok faydalanan üyelerimizin isimlerini, en çok ödünç alınan edebi ve teknik kitapları, multimedya kaynaklarını açıklıyor, en çok kullanılan elektronik kitap ve dergilere de yer veriyoruz. Ayrıca; en çok ödünç alınan kitap ve filmin tanıtımları ile bir kitap ve bir film önerimiz de bültenimizde yer almakta.

E-bültenimizi bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz gibi mobil cihazlarınızdan da okumanızın mümkün olduğunu hatırlatırken, Enstitümüze yeni gelen öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, başarılı ve verimli bir eğitim-öğretim dönemi diliyoruz.

Gültekin GÜRDAL
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı