Skip to Main Content

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Ekim 2015: Ana Sayfa

E-Bulletin

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan

Değerli Kullanıcılarımız;

Kütüphanemiz ve kütüphane kaynaklarının tanıtımına yönelik olarak, her eğitim - öğretim döneminin başında hazırladığımız e-bültenimizin yeni bir sayısı ile yine sizlerle birlikteyiz.

Yaz döneminde de kütüphanemiz çalışmalarına ara vermeden devam etti. Yeniliklerin öncüsü kütüphanemiz teknolojik bir yeniliği daha hizmete sundu. Browzine ile; abone olduğumuz tam metin dergileri kolayca keşfedebilir, okuyabilir ve alanınızda önemli dergileri takip edebilirsiniz. E-bültenimizin "Kütüphanemizden Haberler" bölümünde Browzine ile ilgili ayrıntıllı bilgiler ve "Yardım Masası" bölümünde kullanımı ile ilgili ayrıntılar yer almakta.

31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Gediz ve Yaşar Üniversitesi Kütüphanelerinin ev sahipliğinde bu yıl 4.’sü düzenlenen ANKOS (Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu) Personel Değişim Programı başarı ile gerçekleştirildi. Bültenimizde program ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kütüphanesi, Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS), Hacettepe Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile 19-21 Ekim 2015 tarihlerinde TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilen 4. Ulusal Açık Erişim Çalıştayı ile ilgili yaz boyunca yoğun hazırlıklar yapıldı. Bu hazırlıklar sonucu; yabancı konukların da katılımı ile oldukça yoğun, zengin içerikli bir program ile başarılı bir Çalıştay gerçekleştirildi. Ayrıntıları bültenimizden okuyabilirsiniz.

Kütüphane kafeteryasının son halini henüz görmediyseniz, "Kütüphanemizden Haberler" bölümünden yenilenmiş yüzünü görebilirsiniz. Ayrıca kütüphanemize günlük gazeteler alınmaya başladı. Giriş katında, rahat koltuklarımızda gazetelerinizi okuyabilirsiniz.

Diğer sayılarımızda olduğu gibi bu sayımızda da; Ocak - Haziran 2015 dönemini kapsayan 6 aylık süreçte, kütüphanemizden en çok faydalanan üyelerimizin isimlerini, en çok ödünç alınan edebi ve teknik kitapları, multimedya kaynaklarını açıklıyor en çok kullanılan elektronik kitap, dergi ve gazetelere yer veriyoruz. Ayrıca; en çok ödünç alınan kitap ve filmin tanıtımları ile bir kitap ve bir film önerimiz ve tanıtımımız da bültenimizde yer almakta. 

E-bültenimizi bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz gibi mobil cihazlarınızdan da okumanızın mümkün olduğunu hatırlatır, başarılı ve üretken bir dönem dileriz.

Gültekin GÜRDAL
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı