Skip to Main Content

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Şubat 2017: Ana Sayfa

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan

Değerli Kullanıcılarımız;

Kütüphanemiz ve kütüphane kaynaklarımızın tanıtımına yönelik olarak, her eğitim - öğretim döneminin başında hazırladığımız e-bültenimizin Şubat 2017 sayısı ile yine sizlerleyiz.

Kütüphane ve kütüphane kaynaklarımız ile ilgili haberler ve yeniliklere yer verdiğimiz bu sayımızda, bilgisayarınızdan, tablet ya da akıllı telefonlarınızdan kütüphanemizin abone olduğu tam metin dergileri kolayca keşfederek okuyabildiğiniz ve alanınızda önemli dergileri takip edebildiğiniz Browzine uygulamasına yeni eklenen "My Articles" özelliği anlatılmakta. Yardım masası bölümünde ise yeni platformdan Ebook Central adıyla hizmet vermeye başlayan Ebrary'nin kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta.

Temmuz - Aralık 2017 dönemini kapsayan 6 aylık süreçte, kütüphanemizden en çok faydalanan üyelerimizin isimlerini, en çok ödünç alınan edebi ve teknik kitapları, multimedya kaynaklarını açıklıyor, en çok kullanılan elektronik kitap ve dergilere de yer veriyoruz. Ayrıca; en çok ödünç alınan kitap ve filmin tanıtımları ile bir kitap ve bir film önerimiz de bültenimizde yer almakta.

E-bültenimizi bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz gibi mobil cihazlarınızdan da okumanızın mümkün olduğunu hatırlatırken, başarılı ve verimli bir eğitim-öğretim dönemi diliyoruz.

Gültekin GÜRDAL
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı