Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Ekim 2021: Gerçekleştirilen Etkinlikler

Ulusal Araştırma Verileri Sempozyumu (UAVS) 25-26 Mayıs 2021

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ev sahipliğinde TÜBİTAK, Hacettepe Üniversitesi ve Koç Üniversitesi işbirliği ile ülkemizde ilk kez düzenlenen “Ulusal Araştırma Verileri Sempozyumu”, 25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde 186’sı üniversite olmak üzere 475 farklı kurumdan 1.753 kayıtlı katılımcı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi Sempozyum, son zamanlarda hızla önem kazanan araştırma verileri ve açık veri konuları üzerinde ülkemizde düzenlenen ilk sempozyum olma özelliğini taşımaktadır.

Açılış konuşmalarının İYTE Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Gültekin GÜRDAL, İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf BARAN ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi, YÖK Açık Bilim Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN tarafından yapıldığı sempozyum 6 farklı ülke ve 9 şehirden alanında uzman 22 konuşmacının sunumları ile iki gün boyunca devam etti. 

Microsoft Teams platformu üzerinden gerçekleştirilen ve aynı zamanda İYTE Kütüphane Youtube kanalından canlı yayınlanan sempozyumun video kayıtlarına ve sunum dosyalarına Sempozyum Web Sitesinden ulaşılabilir.