Skip to Main Content

Reaxys

Reaxys nedir?

Reaxys, derinlemesine alıntılanmış bileşikler ve ilgili olgusal özellikler, reaksiyon ve sentez bilgilerinin yanı sıra bibliyografik verilerden oluşan, eyleme geçirilebilir bir arayüz aracılığıyla gezinilen ve taranabilen benzersiz bir web tabanlı kimya veritabanıdır.

Reaxys, yüksek kaliteli veriler üzerine inşa edilmiş ve gelişmiş analitik, makine öğrenimi ve yapay zekanın gücünden yararlanan, son derece seçilmiş, kullanımı kolay bir karar destek aracıdır. Aynı zamanda biyoaktivite verileri için önde gelen veritabanıdır. Araştırmacılar ve öğrenciler, bilgilerini genişletmek, araştırmayı hızlandırmak ve bilimi ilerletmek için kimya literatürünü, patentleri ve özellik ve reaksiyon verilerini bulmak, bağlamak ve kullanmak için Reaxys'i kullanıyor. Reaxys ayrıca kimya eğitiminde mükemmelliği öğretmeyi de destekler.

Reaxys aşağıdaki konularda sizler yardımcı olur:

  • Hangi bileşikle, neyi nasıl güvenle yapacağınıza karar verin
  • Üstün özelliklere sahip molekülleri sentezlemek için son teknoloji yollar bulun
  • Belirlenen hedeflere karşı geliştirilmiş aktivitelere sahip yeni molekülleri keşfedin
  • Kimya alanındaki en son bilimsel yayınlara erişin ve patentleri hakkındaki güncellemelerden haberdar olun
  • Deneylerinizde kullanacağınız hammaddeleri, malzemeleri ve ara ürünler için en güvenilir sağlayıcıları bulun

ReactionFlash® ile Adlandırılmış Reaksiyonlar hakkındaki bilginizi geliştirin!

ReactionFlash®, hakemli literatürde yayınlanan 1.000'den fazla Adlandırılmış Reaksiyona, mekanizmalarına ve örneklerine erişim sağlar. ETH Zürih'ten Prof. Dr. Carreira'nın ünlü araştırma grubu ile işbirliği içinde geliştirilmiştir.

     IOS ve Android (Ücretsiz)

                                                                                                                                    

                

 

Reaxys kapsamı

Reaxys platformu sürekli olarak güncellenmektedir. Bu sayede, kimya ve ilgili alanlarda araştırma sonuçlarınızın güncelliği konusunda emin olabilirsin. Güncel içeril bilgisine https://www.reaxys.com/#/about-content adresinden ulaşabilirsiniz.