Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

İYTE Kütüphanesi Tanıtım Rehberi : Kampüs Dışı Hİzmet

Kampüs Dışı Hizmet

Elektronik dergi ve veritabanlarına kampüs dışından erişim (off campus) bilindiği gibi enstitümüz kütüphanesinin abone olduğu süreli yayınların elektronik versiyonlarına ve lisanslı veritabanlarına erişim firmalar ile yapılan lisans anlaşmaları gereği erişim sadece IP adresi kontrollü sağlanmaktadır. Çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde bu servislere kampüs dışından ticari internet servis sağlayıcıları üstünden erişebilmeniz için 2 yöntem sunuyoruz:

​1- Enstitü e-mail adresiniz ve şiftenizle EzProxy aracılığı ile: Karşınıza gelen ekranda "Enstitüsü e-mail adresiniz" ve "şifrenizi" girerek veritabanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.
2- Tarayıcılarınızda Proxy ayarları yaparak: proxy2.iyte.edu.tr/proxy.pac otomatik ayarı yapılması gerekmekte olup; explorer, firefox ve chrome için bu ayarın nasıl yapılacağına dair bilgilere ulaşmak için tıklayınız: 
Veritabanı servisleri ve elektronik dergilere erişim ile ilgili sorunlarınızı lütfen library[at]iyte.edu.tr e-posta adresine iletiniz ya
da 7506345 numaralı telefonları arayınız.