Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Şubat 2018: Bir Film Önerimiz

Bir Film Önerisi: Passengers / Uzay Yolcuları

Passengers / Uzay Yolcuları

Yönetmen: Morten Tyldum

Yapımcı: Neal H. Moritz,  Stephen Hamel

Senaryo: Jon Spaihts

Oyuncular: Chris Pratt,  Jennifer Lawrence,  Michael Sheen,  Laurence Fishburne,  Aurora Perrineau

Türü: Bilim Kurgu, Dram, Macera, Romantik

Yapımı: 2016 - ABD

Filmin Süresi: 116 dk.

Konusu:

Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000'den fazla kişiyi götürmek üzere, 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış "uyku kapsüllerinde" uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston (Chris Pratt) ve yazar Aurora Dunn'ın (Jennifer Lawrence) kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır.

Bilim kurgunun aşk ile harmanlandığı bir film "Uzay Yolcuları". Filmin sonuna kadar neredeyse iki oyuncuyu görmenize ve sakin temposuna rağmen sıkılmadan izliyorsunuz. Gerek senaryosu  gerekse Chris Pratt ve Jennifer Lawrence oyunculuğu ile etkileyici ve sürükleyici bir film olmuş. Görsel efektleri ise muhteşem, izleyiciyi adeta büyülüyor.

Başarılı ve birbirleriyle son derece uyumlu oyunculukları ile dikkat çeken Chris Pratt ve Jennifer Lawrence'e Arthur isminde bir androidi canlandıran Michael Sheen ve çok kısa bir süre izleyebildiğimiz Laurence Fishburne de kusursuz performanslarıyla eşlik ediyor.

Yaratıcı sahnelerigörsel efektleri ve farklı senaryosuyla izlenmeye değerGündemden, sorunlardan kısaca günümüz gerçeklerinden uzaklaşarak 116 dakika kafa dağıtıp, keyifli vakit geçirmek için uzay aracı olan Avalon’da romantik bir yolculuğa davet ediyor sizi "Uzay Yolcuları". Keyifli seyirler. 

Uzay Yolcuları Fragman: