Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Ekim 2017: En Çok Ödünç Alınan Edebi Kitaplar

En Çok Ödünç Alınan Edebi Kitaplar (Ocak - Haziran 2017)

Masumiyet Müzesi

"Önemli olan aşık olduğumuz kişiyi anlamaktır elbette. Bunu yapamıyorsak, hiç olmazsa anladığımızı sanmak da iyi bir şeydir."

Empati - Empathy

"Hepimiz dünyayı gerçekte olduğu gibi değil, kendi ön yargılı algılarımız vasıtasıyla gözlemleriz. Dolayısıyla gerçekten bilebileceğiniz tek şey kendinizsinizdir."

Benim Adım Kırmızı

"
Oysa bütün katiller, sanıldığının aksine inançsızlardan değil, fazla inananlardan çıkar."


 

Mutluluk

 "Aptallık bu memlekette o kadar yaygın
ki, kapıyı pencereyi sıkıca kapamazsan havayla bile içeri girer.Dünyanın
en bulaşıcı hastalığıdır aptallık."

 

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir
Hayvandır: İletişim, Başarı ve Hayat Üzerine


"Mutlaka birileri bir yerde üzerinize basacaktır. O zaman ayağa kalkıp kalkamayacağınız önemli."
 

Tutunamayanlar

"Felsefe kitapları okumayı denedi. Bir süre sonra, iki kere ikinin dört olduğundan kuşkulanmaya başladığı için bıraktı."


​Serenad

"Niye hiçbir sokağın, caddenin, meydanın, köyün, adı aynı kalmıyor, sürekli değiştiriliyordu acaba? Tarihten kaçmak için mi? Her şeye sıfırdan başlamak için mi?"​ 

Olasılıksız - Improbable

"...Deterministler hiçbir şeyin belirsiz olmadığına inanır: Her şey önceki bir sebebin sonucu olarak ortaya çıkar, ama biz bu sebebin ne olduğunu bilemeyiz."

 

Sen Ölünce Kim Ağlar?
"Karakterinizi yeniden yapılandırmak,
ilişkinizi şekillendirmek veya hayatınızda devrim yaratmak için bütün yapmanız gereken doğru kitaptan doğru düşünceyi almaktır.İyi bir kitap yaşam şeklinizi değiştirebilir..
"

Ustam ve Ben
"Hayatımızın bir haritası varsa şayet, yollarda değil yol ayrımlarında çizilmekte. İki  şey arasında tercih yaptığımız o kısa kısacık anlarda.Göz açıp kapayana kadar değişir kaderimiz, tek bir kararla."