Skip to Main Content

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Şubat 2010: Ana Sayfa

E-Bülten Kapak

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan

Değerli Kütüphane Dostlarımız;

Dört aylık bir aradan sonra, bizim için özel anlamı olan ikinci sayımızla yine beraberiz. Bu sayımızı; yaklaşık bir yıl önce yitirdiğimiz, kütüphanemizin en iyi dostlarından değerli Hocamız Doç.Dr.Deniz Şengel anısına hazırladık.  Bültenin hazırlanmasında Deniz Hocamızın öğrenci, akraba ve dostları ile bağlantıya geçmemizi sağlayan başta Ar.Gör.İpek Ek olmak üzere,  yazı ve şiirleriyle “Deniz Şengel Özel Sayısı”na katkıda bulunan Mine Şengel, Feray Maden, Zeynep Saylık, N.Kıvılcım Yavuz, Selim Sarp Tunçoku ve Özlem Altun’a teşekkür ediyoruz.   

Cemal Süreyya’nın dediği gibi; “Her ölüm erken ölümdür. Biliyorum tanrım.” Ancak yine de Deniz Hocamızı çok erken kaybettik demekten kendimi alamıyorum. Bugün aramızda değil ancak kütüphanemize hediye ettiği tablolar kütüphanemiz Akıl Oyunları Salonu’nun duvarlarından anlamlı sözler fısıldamakta, bağışladığı kitaplar kullanıcılarımızın elinde nefes almakta…

Deniz Hocamızı tanımış olmak hayattaki en büyük kazanımlarımdandır. Kütüphanemizin dostu olmasının yanı sıra özel yaşamımda da -evliliğimde nikah şahitliği yapmıştır-  benim için ayrı bir yeri vardır.

Bu sayımızda Deniz Hocamız ile ilgili yazılmış şiir ve yazıların yanı sıra, ilk sayımızda olduğu gibi; birim tanıtımı, çalışanlarımızdan, kütüphanemizden yenilikler, en çoklar, röportajlar, kitap tanıtımları, film tanıtımları, yardım masası bölümlerimiz yer almakta.

Elektronik ve basılı kaynak sayısını sürekli arttıran Kütüphanemizin, kaynakların kullanımına yönelik olarak da yenilikçi yaklaşımları devam edecektir. Önümüzdeki aylarda bu yeniliklerimizi sizlerle paylaşacağımızın müjdesini şimdiden vermek istiyorum.                                    


Gültekin GÜRDAL
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı

Tel: 0 232 7506331
E-Posta: gultekingurdal@iyte.edu.tr

Eski Sayılar