Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

İYTE 52. Kütüphane Haftasını Kutluyor: 52. Kütüphane Haftası

İYTE 52. Kütüphane Haftasını Kutluyor

1964 yılından bu yana; her yıl Mart ayının son haftasında başlayıp Nisan ayının ilk haftasını içine alan hafta "Kütüphane Haftası" olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 52.si düzenlenen haftanın ana teması "Kütüphane ve İnsan" olarak belirlenmiş olup, 28 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında "Kütüphane Haftası" Türkiye genelinde bir dizi etkinlikle kutlanacaktır.

İYTE Kütüphanesi olarak biz de 29 Mart 2016 Salı günü "Kütüphane Haftası" kapsamında bir etkinlik planladık. 

Tarih: 29 Mart 2016 Salı Günü

Saat: 12.30 - 14.00

Yer: Kütüphane Gösteri Merkezi

52. Kütüphane Haftası İYTE Etkinlik Programı

Konuşmacılar

Ödül Töreni

Müzik Dinletisi - İYTE Müzik Topluluğu 

 

52. Kütüphane Haftası İYTE Etkinliği

52. Kütüphane Haftası kapsamında 29 Mart 2016 Salı günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde; KDDB Başkanımız Gültekin Gürdal ve İYTE Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Güden'in açılış konuşmalarının ardından, 52. Kütüphane haftasına özel olarak düzenlediğimiz "Mekan Kütüphane" isimli kısa hikaye ve fotoğraf yarışmamızda dereceye girenler ile en çok kitap ödünç alan kullanıcılarımıza ödülleri verildi. 

Hikaye ödül töreninde; "Yıkılış" ile Canan Üçüncü'ye birincilik ödülü olarak tablet, "Mekan Kütüphane" ile Gönenç Kurpınar'a ikincilik ödülü taşınabilir disk ve "Konçlu Mavi Ayakkabılar" ile Pelin Acar'a üçüncülük ödülü taşınabilir disk Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Güden tarafından verildi. Detaylar...

Instagram üzerinden gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasına katılan Ayser Karcı'ya birincilik ödülü olarak taşınabilir disk, Bersu Tekin'e ikincilik ödülü flash disk ve Buğrahan Tabak'a üçüncülük ödülü flash disk Rektör Danışmanımız Prof.Dr. Ahmet E. Eroğlu tarafından verildi. Detaylar...

2015 yılında kütüphaneden en fazla kitap alan Mehtap Eanes'e (Akademik Personel), Canan Kayış'a (İdari Personel), Serkan Yaray 'a (Yüksek Lisans Öğrencisi) ve Sevcan Kırıtoğlu'na (Lisans Öğrencisi) kitap ve çanta ödülleri Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Gültekin Gürdal tarafından verildi.

Ödül töreni sonunda; Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Güden ve Rektör Danışmanımız Prof.Dr. Ahmet E. Eroğlu'na kütüphane haftası dolayısıyla kitap hediye edildi.

​Ödül töreninden sonra, İYTE Müzik Topluluğu Üyeleri; Metin Ertan, Batuhan Özkan ve Canberk Öztürk keyifli bir müzik dinletisi sundu.

Etkinlik günü; Pembe Düşler Anaokulu'ndan minik ziyaretçilerimiz vardı. 

"Mekan Kütüphane" Hikaye Yarışması

52. Kütüphane Haftası kapsamında, "Mekan Kütüphane” temalı kısa hikaye yarışması düzenliyoruz. Birinci olan yarışmacıya “tablet”, 2. ve 3. olan yarışmacılara ise “taşınabilir disk" ödül olarak verilecektir. 

 • Yarışmaya, tüm öğrenci, akademik ve idari personelimiz katılabilir.
 • Hikayenizi, 3 sayfayı geçmeyecek şekilde 12 punto “Times New Roman” karakteri ile yazabilirsiniz.
 • Hikayeniz daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalı.
 • Sadece bir hikaye ile katılabilirsiniz.
 • Hikayenizi, 21 Mart 2016 Saat:17.00’ye kadar library@iyte.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.
 • Hikayeler komisyon tarafından değerlendirilecektir.
 • İlk üçe giren hikaye ödülleri, 52. Kütüphane Haftası Etkinlik Programı kapsamında düzenlenen ödül töreninde verilecektir.

"Mekan Kütüphane" Fotoğraf Yarışması

52. Kütüphane Haftası kapsamında, "Mekan Kütüphane” temalı fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Birinci olan yarışmacıya “taşınabilir disk”, 2. ve 3. olan yarışmacılara ise “flash disk" ödül olarak verilecektir.

 • Tüm öğrenci, akademik ve idari personelimiz katılabilir.
 • Yarışma Instagram üzerinden olacaktır.
 • İYTE Kütüphanesi’nde çektiğiniz fotoğrafları @iytelibraryofficial adresini etiketleyerek yarışmaya katılabilirsiniz.
 • Birden fazla fotoğraf ile yarışmaya katılabilirsiniz.
 • Paylaştığınız tüm fotoğraflar @iytelibraryofficial adresinden oylamaya sunulacaktır.
 • Yarışma 25 Mart 2016 Saat:17.00’de sona erecektir.
 • En fazla beğeni alan ilk üç fotoğraf için ödüller, 52. Kütüphane Haftası Etkinlik Programı kapsamında düzenlenen ödül töreninde verilecektir.

Creative Commons

Creative Commons Lisansı
http://libguides.iyte.edu.tr/kutuphanehaftasi isimli yazarın Hikaye ve fotograf yarısması başlıklı eseri bu Creative Commons Alıntı 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
http://libguides.iyte.edu.tr/kutuphanehaftasi bağlantısındaki esere dayalı olarak.