Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

İYTE Kütüphanesi Tanıtım Rehberi : İYTE Dijital Kütüphanesi (OverDrive)

Yardım Masası - İYTE Dijital Kütüphanesi (OverDrive)

İYTE Dijital Kütüphanesi                                           

Kütüphanemiz koleksiyonumuzda yer alan elektronik kitap, sesli kitap, müzik ve videolara İYTE Dijital Kütüphanemiz aracılığıyla 7 gün 24 saat erişebilirsiniz. http://iyte.lib.overdrive.com

 

Bu hizmetimiz, kullanıcılarımıza eğitim ve özel ilgi alanları konusundaki kaynakları dijital ve ilgi çekici bir biçimde sunmakta, kütüphane –kullanıcı ilişkisinin gelişerek farklılaşmasını sağlamaktadır. Çünkü bu platform, günümüz hızlı ve yoğun yaşam temposunda kolay kullanılabilme imkânı sunan dosya türleri içermektedir. Cep telefonlarınıza ya da cep bilgisayarlarınıza bu kaynakları yükleyip kullanabilirsiniz. Sesli kitapları MP3 çalarlara yükleyerek; seyahat ederken, spor yaparken vs. dinleyebilirsiniz. Özellikle sesli kitapların, yabancı dil öğrenimini kolaylaştıracağına, kelime bilgisini arttıracağına ve telaffuzunuzu geliştirmeye yardımcı olacağına inanıyoruz.

Kütüphane web sitemizde bulunan "İYTE Dijital Kütüphanesi- OverDrive"a tıklayınız. Gelen sayfada sağ üst bölümde yer alan "Giriş yap" yazısına tıklayınız.

Kart numarası ve PIN bilgilerinin istendiği sayfa gelecek. "Kullanıcı İşlemleri" bölümünden hesabınıza giriş yaparken de kullandığınız "Enstitü e-posta adresiniz" ve şifreniz ile platforma erişebilirsiniz.

 

Sayfanın sağ üst tarafında bulunan "Arama" butonuna basarak istediğiniz kaynağı arayabilir ya da "Tümünü Gör" butonuna tıklayarak gelen başlıklardan istediğinizi ödünç alabilirsiniz.Gelişmiş arama butonunu da kullanabilirsiniz.

Herhangi bir kaynak hakkında ayrıntılı bilgiye erişmek için kaynağın ismine tıklamanız yeterli. Format bilgisi, açıklama, dijital hakları vs..."Ödünç Al" a tıklayarak kaynağı ödünç alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınıza indirebileceğiniz gibi tarayıcınızdan da ödünç aldığınız kaynağa erişmeniz mümkün olacaktır.

 Eğer başka bir kullancıda ise erişilebilirlik bilgisi "0" olarak görünecektir. Bu durumda rezerv ettirebilirsiniz

https://help.overdrive.com/en-us/home.htm