Skip to Main Content

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Ekim 2014: Ana Sayfa

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan

Değerli Kullanıcılarımız;

Her eğitim - öğretim döneminin başında yayınladığımız e-bültenimizin bu sayısında; kütüphane kaynaklarımız ve hizmetlerimizle ilgili yapmış olduğumuz anket sonuçlarına göre mühendislik ve teknoloji konularındaki e-kitap koleksiyonumuzu daha fazla tanıtmaya ihtiyaç olduğunu gördük. Basılı olarak 42.000 civarı kitabımız bulunurken, büyük çoğunluğu abonelik olmak üzere 290.000'in üzerinde elektronik kitaba erişimimiz mevcut. Mühendislik ve Teknoloji konularındaki elektronik kitaplara eriştiğimiz veritabanlarımızı tanıtıyoruz bu sayımızda.

Ayrıca; abone olduğumuz gazete veritabanı hakkında bilgiler, kütüphanemizden haberler, katıldığımız toplantılar, en çok kullanılan kaynaklarımız, kitap-film önerilerimiz gibi konular yer alıyor. Yardım Masası bölümümüzde, kitap ve multimedya talep formu ile ILL (Kütüphanelerarası Ödünç Verme) formlarının kullanımına yönelik bilgiler veriyoruz.

E-bültenimizi bilgisayarınızdan okuyabileceğiniz gibi mobil cihazlarınızdan da okumanızın mümkün olduğunu hatırlatır, Enstitümüze yeni gelmiş öğrencilerimize hoş geldiniz diyerek, başarılı bir öğretim dönemi dileriz.

Gültekin GÜRDAL
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı