Skip to Main Content

İYTE Kütüphanesi E-Bülten Ekim 2012: Çalışanlarımızdan

Çalışanlarımızdan / Şükrü Merter İDİN

2008 yılı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunu olan Şükrü Merter İDİN, 2011 Temmuz ayından bu yana İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Ödünç Verme Biriminde çalışmaktadır.

Ödünç Verme Birim Sorumlusu olarak görev yapan Şükrü Merter İDİN; kullanıcı ödünç alma hizmetleri, kütüphanede olmayan kitap ve makalelerin ILL yoluyla sağlanması, EndNote kaynakça hazırlama programına yönelik eğitimler vermek, kısmi zamanlı çalışan öğrencilerin işe alım ve çalışma programlarının düzenlenmesi, raf düzenlerinin sağlanması ve benzeri işleri yapmaktadır.

ANKOS’da (Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu) gönüllü olarak EndNote, Masters of Architecture, Music Online Listening Package - Aleksander Street Press ve SPIE Digital Library gibi çeşitli içeriklerdeki veritabanlarının sorumluluğunu yürütmektedir.

Katıldığı toplantılar;

- ANKOS İşbirliği Araştırma Grubu tarafından 25-26 Kasım 2011 tarihlerinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde gerçekleştirilen II.Ulusal Akademik Kaynak Paylaşım Çalıştayı

- TÜBİTAK ULAKBİM tarafından 28-30 Mayıs 2012 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı VIII. Yıllık Toplantısı

- ANKOS Personel Değişim Programı - 09-13 Temmuz 2012, İstanbul

İlgi alanları; yüzmek, seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, doğa yürüyüşleri yapmak.

Çalışanlarımızdan / Mevlüt AKGÜMÜŞ

2000 yılında Dumlupınar Üniversitesi Bilecik İdari Bilimler Fakültesinde göreve başlayan Mevlüt AKGÜMÜŞ, 2005 yılında nakil yoluyla İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı'na geçmiştir.

2010 yılında Kütüphane binası Gösteri Merkezinde çalışmaya başlayan Mevlüt AKGÜMÜŞ, Kütüphanemiz Ödünç Verme Biriminde görevine devam etmektedir. Kullanıcı ödünç alma hizmetleri, kısmi zamanlı çalışan öğrencilerin takibi, multimedya koleksiyonunun düzenlenmesi ve kontrolü, kapı istatistiğinin takibi vs. yaptığı işler arasındadır.